Az emberiség betegsége, súlyos feltűnési viszketegség, megfelelési kényszer... FÉSZBUK!
Jaj gyerekek... persze mindenkinek más felfogásai vannak arról, hogy mire is való a fészbuk, de kérdem én; mi értelme van az életed minden mély -és csúcspontjának naponta többször hangot adni idétlen posztokban? Ki a retek kíváncsi a te magánéletedre? Fogj szépen egy díszes füzetkét, papírfecnit, a töri könyvedet, vagy épp ami a kezedbe akad és írj bele naplót! Vagy ha nagyon ragaszkodsz a számítógéphez, blogolj. Ott eldöntheted, hogy megosztod-e a nagyközönségnek vagy sem. Van olyan opció, hogy csak is egyedül te, vagy a blogod linkjével rendelkező személyek olvashatják. Abba azt és úgy írsz meg, ahogy te azt megélted, minden egyes apró érzelemmel együtt. Nem kell mindenkinek tudnia a gondjaidról, hisz így premierplánban moziznak a gyenge pontjaid előtt és tudni fogják, hogy hol fáj a legjobban, hol tudnak a legjobban bántani. Másfelől pedig azoknak van szüksége kiposztolni a különféle dolgaikat, akik valamilyen szinten érzelmi sérültek és szükségük van a figyelemre, mások szánalmára szorulnak ahhoz, hogy tovább tudjanak lépni egy-egy sérelem után.
Ezt most nem egy bizonyos esetről írom, nem személyeskedni akarok, távol álljon tőlem. Ez napi szintű probléma az emberek többségénél és nagyon nehéz szó nélkül hagyni. Hát, ahogy elnézem nekem nem is sikerült. :)
A lényeg; LEGYEN MAGÁNÉLETED!
További szép vasárnapot mindenkinek!:)
2013. október 27., vasárnap
2013. október 20., vasárnap
Joke!
Jó régen adtam már életjelet... Valahogy semmire nincs időm, főleg nem leülni a gép elé, pedig jó volna. Jó volna minden nap az adott napi sérelmeket kiírni magamból, de valahogy nem jön össze. Így voltam ezzel a múlthéten is. Tesin kimentünk az Orczy-kertbe futni és hol megy a pályára vezető út? Igen, természetesen a tó mellett. És mi történt? Lots of memories attacked me. Olyan jó (khm..,,jó") érzés volt, hogy még a szemem is könnyes lett. Pontosan miért is? Nézzük csak; ugye mivel megtarthatom a döglött kutyámat, jól kellene éreznem magam, de ehelyett mi van? A döglött kutyám feltámadt, csak épp nem az én kutyámként. Miközben még mindig a szemem előtt látom azt a pár ***** szót - ,,még mindig szeretlek" - ne legyek zaklatott? Köszi. Nem szeretek egyedül lenni. Sőt, nagggyon nem szeretek egyedül lenni. Mikor lehetek én is újra BOLDOG?!~
Nagyon helyénvaló lenne már egy kis szünet! Egyre rosszabbul bírom ezt az egészet; koránkelés, tömegközlekedés, szenvedés, tömegközlekedés, evés, tanulás, fürdés, alvás, aztán előröl az egész. Hihetetlenül utálok iskolába járni.! Inkább maradnék buta, csak ne kellene ezt végigcsinálnom!
~
Aaaaannyira de annyira jó volt a tegnapi nap! Reggel 9re mentem lovagolni. A kis szöszikét kaptam és annyira cukormókus volt!:) Nem is tudom mikor ültem rajta utoljára.. jó régen, az egyszer biztos. Utána az egyik kedves lovasnak, akivel együtt voltunk kint hála csak 2 busszal kellett hazavergődnöm a mamáékhoz.

Kis pihi, aztán készülődés estére. Kicsit várni kellet egyesekre (^^♥), de végülis időben el tudtunk indulni. Meglepett, hogy ilyen sokan voltak... Nagyon jól telt az a 3 óra!!! Ha most nem blogot, hanem naplót írnék, még belefoglalnék egy-két gondolatot... Mindegy. Köszönöm az illetőknek a jó társaságot!♥
~
Still hate sundays.!!! Ha vasárnap után nem hétfő, hanem pót-vasárnap jönne, akkor nem gyűlölném ennyire, de mivel tudjuk hogy ez lehetetlen...
~
Cukik lennénk együtt... köszi. :') Egyébként szerintem is. Csak éppenséggel az univerzum egyelőre nem úgy gondolja a dolgot mint én... Sebaj, ki tudja mit hoz még a jövő. ^^
~
Ha az ember bejelöl valakit, akit nem ismer és attól a valakitől kap egy üzenetet, amiben megkérdezik tőle, hogy honnan ismeri az szóban forgó személyt, akkor arra illik válaszolni. Legalábbis mifelénk ezt így szokás.
Kicsit azonban tartok ettől az egésztől, mert eddig ha valamelyik barátom barátnője jelölt be, mindig nekem esett a féltékenységével. Most nem tudom mit akar ez a lány, remélem semmit.
~
Írom már a folytatást, de előreláthatatlan, hogy mikor tudom feltenni. Bocsi:/
2013. október 7., hétfő
I can't believe!
Oké. Szombaton fogjuk rá, hogy nyugisan és békében lezártuk a dolgot D-vel. Stay friends, azaz a szokásos mondat; A kutyád meghalt, de attól még megtarthatod. Köszi-köszi :')))Aztán a "régi-új" remény megint felcsillant, de ez ma úgy ahogy jött, el is szállt. Ha neki sem én kellek, hát neki sem én kellek, van ez így. De vele továbbra is jó barátságot igyekszem ápolni, mert eléggé kedvelem. (néhány dolog ellenére is!)
De azért mégis a ************* hogy még mindig egyedül vagyok.! :)
~
Kereszttűzben; nem bíííííííííííírom tovább. Borzasztó rossz érzés, mikor két barátod között kell állnod. Kinek adj igazat? Ki áll hozzád közelebb? Végemvan.
2013. október 6., vasárnap
New dawn ~ folytatás
****KIEGÉSZÍTÉS****
Voltam olyan ügyes és okos (és fáradt), hogy kihagyjam belőle a zenét.
Bocsi, szóval:
,,Nem tudtam honnan jött neki ez a táncolás, de aztán felfigyeltem rá, milyen zene is szól a rádióban. De hisz én nem is tudok keringőzni!"
~
Szép estét :3
Nincs sok kedvem most a napjaimról beszélni, ezért csak pár mondat erejéig húzom az időt.
Természetesen imádom a sulis barátaimat, és tűzbe tenném értük a kezem. De mégis van egy társaság, aminek jobban a tagjának érzem magam. Minden héten van egy nap, - a csütörtök - amikor minden ügyes-bajos dolgomat lesz*rom egy pár órára és egyszerűen jól érzem magam a barátaimmal! Szombaton elkalandoztak egy kicsit
a gondolataim, és őszintén szerettem volna visszakerülni az általános iskolába! Hiányzik. Kész. Off. végem.
~
New dawn, new day, new life Part 5
Eddigi részek:
Part 1
Part 2
Part 3
Part 4
Még mindig nem adtam konkrét választ Nate-nek, pedig a kirándulásunk óta eltelt már jó pár nap. Köztük
olyanokkal, melyeket szinte egész végig a műhelyben töltöttünk együtt, mivel időközben a mustang is visszatért immáron horpadásoktól mentesen és ragyogó, királykék fényezéssel.
A mai nap is egy ilyen. Ő a felnikkel bíbelődött, én pedig néztem, ahogyan dolgozik. Szólt a rádió, néhány számba bele-bele is énekeltünk, de leginkább csak beszélgettünk. Szerettem volna segíteni neki, de legalább annyira nem értek ezekhez a dolgokhoz, mint az édesanyám a gyerekneveléshez. Mostanában egyre többet furakszik be egy kelletlen gondolat a fejembe; anno miért kerültem az árvaházba? Ha nem kellettem annak a nőnek, miért tartott meg? Nem sok emlékem van az életemnek arról az időszakáról. Néha felvillan egy-egy kép, de semmi több. Nem is csoda, hisz kicsi voltam még, három vagy négy lehettem, mikor anya otthagyott az a sok idegen gyerek között és soha többé nem láttam viszont. A hatodik születésnapom előtt vettek magukhoz Parker-ék.
Időközben úgy magukkal ragadtak az emlékek, hogy meg sem hallottam, hogy hozzám szóltak.
- Hahó, Föld hívja Kendrát. – Nate hangja mintha mérföldekre tőlem visszhangzott volna
- Ne haragudj, csak elbambultam. – ráztam meg a fejem – Mondtál valamit?
- Felkérhetem a kisasszonyt egy táncra? – felém nyújtotta a karját
Tánc? Micsoda?
- Hát… hát persze! – mosolyogva tettem kezébe a kezem
Nem tudtam honnan jött neki ez a táncolás, de aztán felfigyeltem rá, milyen zene is szól a rádióban. De hisz én nem is tudok keringőzni!
Mégis, magával ragadott a ritmus, na meg persze Nate karjai körülöttem.
Apropó, miért ver ilyen hevesen a szívem, valahányszor csak hozzám ér? Miért zavarodom annyira össze, hogy úgy érezzem, egy szót nem bírok kinyögni? Most meg, hogy ilyen közel vagyunk egymáshoz, egy eddig ismeretlen érzés fogott el; életemben először szerettem volna úgy igazán, hogy megcsókoljanak.
Eddig egyáltalán nem „pasiztam”, soha nem voltam bulizni, részeg sem voltam, így a saját akaratomon kívül sem történt velem semmi ilyesmi. Úgy érzem magam, mint egy rakás szerencsétlenség. Villámgyorsan össze kell szednem magam és a tudtára adnom, hogy mit érzek. De még mielőtt szóra nyithattam volna a szám, kinyílt az ajtó és David lépett be rajta. Mellékesen mondom, hogy továbbra is tőlem elszigetelten próbál létezni és egy köszönésnyinél több időt nem hajlandó rám fordítani.
- Készen van a… - eddig kifejezéstelen arcán egyszerre csak kiült a meglepettség és düh veszélyes elegye – Ti meg mi a… Itt enyelegtek… De tulajdonképpen… Mi a fene van köztetek?
Egyáltalán nem értettem a felháborodását. Már csak azért sem, mert fogalmam sincs, miért foglalkoztatja őt Nate és az én életem.
- Semmi. – felelte Nate nyugodt hangon, és a derekamat nem engedte el, mikor megpróbáltam elhúzódni tőle
- Aha! Se ruha, se levegő, mi?! – éles megjegyzése hallatán éreztem, hogy Nate izmai megfeszülnek és hangosan kifújja a levegőt
- Elég volt! Most jött el az a pillanat, hogy elmondod, mi bajod van velem! Úgy mégis, mi közöd van ehhez? Sem én, sem Nate nem tartozik neked elszámolással a tetteiről és magánéletéről. Fel nem foghatom, hogy mit érdekel ez téged. Azt sem tudod, hogy ki vagyok és ítélkezel felettem! Mit képzelsz magadról? – teljesen kikeltem magamból, nem bírtam visszatartani a szavakat
- Nem tudom, hogy ki vagy? Jobban tudom, mint azt te hiszed, Kislány. Hogy vagy képes ezt tenni? Ne játszd meg magad, mert megjárod. Kicsit gondolkodj el az életeden! – ezzel magunkra hagyott bennünket
Az eddigi mesébe illő hangulatom egyszerre szertefoszlott, s helyébe félelem költözött. A gyomrom összeszorult és a szívem szinte a torkomban dobogott. Mit tud David? És honnan? Ki ő egyáltalán?
- Ez meg mi volt? Miről beszélt a bátyám? – fordított maga felé Nate
Egyetlen dolgot szerettem volna abban a pillanatban; bárcsak elnyelne a föld és ne kellene állnom a tekintetét! Ennyi volt, vége a tündérmesének? Hogy a csudába fogom kimagyarázni magamat? Ha még többet hazudok, azzal csak többet rontok az amúgy sem fényes helyzeten.
- Kendra kérlek, mondj már valamit.
- Nem lehet, sajnálom! – kiszabadítottam a kezem az övé közül és egyenesen a szobámba futottam.
Mielőtt beértem volna, David igyekezett után és megragadta a karomat.
- Gyere csak velem egy kicsit! – a hangja ijesztően kimért volt
Bevonszolt az ő szobájába, ahol még levegőt venni sem volt időm, nemhogy körülnézni, mert rögtön hozzám vágott egy újságot. Mit csináljak vele? Kérdő tekintettel vegyítve, félénken néztem rá.
- Harmadik oldal, legalsó cikk.
- De hisz ezek rendőrségi közlemények! Mit nézzek rajta?
- Olvasd el és magyarázd meg.
„Nyolc napja jelentették egy fiatal minnesotai lány eltűnését a főváros környékéről. Kendra Dee-Parker, tudomásunk szerint szerdára virradóra összes holmijával valamint kisebb vagyonnal hagyta el családját és az államot. Ismertető jegyei; hosszú sötétbarna haj, világos bőrszín és kék szem. Testmagassága megközelítőleg 168 cm, átlagos testalkattal. (…) Mivel a lány még kiskorú, kérjük jelezze, ha látta, vagy tudomása van a hollétéről. A szülők elérhetőségein igényelhető az érintett fotóinak megtekintése. (…)”
Ez nem lehet igaz! Ugye ez az egész csak egy rossz álom és én mindjárt felébredek? Világosan közöltem, hogy ne keressenek. Nem szeretném elhinni, hogy ez megtörténik!
- David, ugye… ugye nem…? – reménytelt pillantást vetettem rá
- Nem nyomtalak-e fel? Még nem. Előbb áruld el, ki vagy te valójában!
- Nem igazság. Már csak egy hét kellene és többé nem lennék érdekelt az ügyben. Istenem… - gondolkodtam hangosan
- Válaszolnál?!
- Nem raboltam ki azokat az embereket, mielőtt bűnözőnek állítasz be. El kellett szöknöm, mert nem voltam képes tovább kibírni.
- Miről beszélsz? Ebből semmit nem értek…
Nincs értelme tovább halogatni az elkerülhetetlent, ki kell tálalnom neki. Nagy levegőt vettem és belekezdtem a történetbe;
- Az édesanyám árvaházba adott, mikor kicsi voltam. Nem kellettem neki, így a könnyű utat választotta és lepasszolt. Pár évvel később magához vett egy gazdag család, Parker-ék. Akkor azt hittem minden rendben lesz és végre én is úgy élhetek, mint egy normális korombeli kislány. Lesz anyukám és apukám is. Egy ideig felhőtlenül boldog voltam velük, mindent megkaptam amire csak vágytam, de ahogy teltek az évek és kialakultak a saját gondolataim, realizálódott bennem, hogy én ebben a családban nem érvényesülhetek, nekem nincsenek saját döntéseim, sem saját akaratom. Minden reggel sofőr vitt az iskolába és minden délután ő is vitt haza. Percre pontos napirend, szigorú – a saját biztonságomat biztosító – szabályok, semmi szabadidő. Annyit tudok a nagybetűs életről, mint te tízéves korodban. Ki kellett szabadulnom, mert úgy éreztem, hogy lassanként megőrülök. Várnom kellett volna még, de annyira beleéltem magam a szabadságba, hogy nem is gondoltam a koromra, pedig akkor nem állna fönt ez a helyzet. Egy hét és betöltöm a huszonegyet, attól fogva nem szólhatnak bele, mit csinálok. Nagyon szépen kérlek, ne haragudj rám. Szeretném, ha megértenéd miért titkolóztam. Sajnálom, hogy ennek így kellett kiderülnie.
David látszólag köpni-nyelni nem tudott s nagyokat pislogva nézett rám. Most mire vár?
- Na, nem mondasz semmit? Te akartad, hogy elmondjam! – sürgettem
- Azt… azt hiszem itt én vagyok az, akinek bocsánatot kell kérnie. Én nem tudtam… nem tudtam, hogy te… - félbeszakítottam
- Ne, hagyd ezt! Ne utálj, csupán ennyit kérek.
- Dehogy utállak és nagyon nagyon sajnálom, ha ezt éreztettem veled! Nem lett volna szabad az újságban leírtak alapján elítéljelek.
- Nekem pedig meg kellett volna mondanom az igazat. Egálban vagyunk.
- Egálban. – ismételte és az itt tartózkodásom óta most először láttam őt mosolyogni
David ígéretet tett, hogy Mr és Mrs Evansnek egy szót sem fog szólni erről és falazik nekem. Hihetetlenül hálás voltam neki ezért és felcsillant a remény is, miszerint barátok lehetünk.
Már csak kérdés rántotta görcsbe a gyomromat; mi lesz Nate-tel és az épp kialakulóban lévő kapcsolatunkkal? Ha elmondom neki, közel sem biztos, hogy ő is hasonlóképpen reagál, mint a bátyja.
Gombóccal a torkomban feküdtem le aludni, halvány reményeket fűzve a holnaphoz. Félek, valaki segítsen!
Voltam olyan ügyes és okos (és fáradt), hogy kihagyjam belőle a zenét.
Bocsi, szóval:
,,Nem tudtam honnan jött neki ez a táncolás, de aztán felfigyeltem rá, milyen zene is szól a rádióban. De hisz én nem is tudok keringőzni!"
~
Szép estét :3
Nincs sok kedvem most a napjaimról beszélni, ezért csak pár mondat erejéig húzom az időt.
Természetesen imádom a sulis barátaimat, és tűzbe tenném értük a kezem. De mégis van egy társaság, aminek jobban a tagjának érzem magam. Minden héten van egy nap, - a csütörtök - amikor minden ügyes-bajos dolgomat lesz*rom egy pár órára és egyszerűen jól érzem magam a barátaimmal! Szombaton elkalandoztak egy kicsit
a gondolataim, és őszintén szerettem volna visszakerülni az általános iskolába! Hiányzik. Kész. Off. végem.
~
New dawn, new day, new life Part 5
Eddigi részek:
Part 1
Part 2
Part 3
Part 4
Még mindig nem adtam konkrét választ Nate-nek, pedig a kirándulásunk óta eltelt már jó pár nap. Köztük
olyanokkal, melyeket szinte egész végig a műhelyben töltöttünk együtt, mivel időközben a mustang is visszatért immáron horpadásoktól mentesen és ragyogó, királykék fényezéssel.
A mai nap is egy ilyen. Ő a felnikkel bíbelődött, én pedig néztem, ahogyan dolgozik. Szólt a rádió, néhány számba bele-bele is énekeltünk, de leginkább csak beszélgettünk. Szerettem volna segíteni neki, de legalább annyira nem értek ezekhez a dolgokhoz, mint az édesanyám a gyerekneveléshez. Mostanában egyre többet furakszik be egy kelletlen gondolat a fejembe; anno miért kerültem az árvaházba? Ha nem kellettem annak a nőnek, miért tartott meg? Nem sok emlékem van az életemnek arról az időszakáról. Néha felvillan egy-egy kép, de semmi több. Nem is csoda, hisz kicsi voltam még, három vagy négy lehettem, mikor anya otthagyott az a sok idegen gyerek között és soha többé nem láttam viszont. A hatodik születésnapom előtt vettek magukhoz Parker-ék.
Időközben úgy magukkal ragadtak az emlékek, hogy meg sem hallottam, hogy hozzám szóltak.
- Hahó, Föld hívja Kendrát. – Nate hangja mintha mérföldekre tőlem visszhangzott volna
- Ne haragudj, csak elbambultam. – ráztam meg a fejem – Mondtál valamit?
- Felkérhetem a kisasszonyt egy táncra? – felém nyújtotta a karját
Tánc? Micsoda?
- Hát… hát persze! – mosolyogva tettem kezébe a kezem
Nem tudtam honnan jött neki ez a táncolás, de aztán felfigyeltem rá, milyen zene is szól a rádióban. De hisz én nem is tudok keringőzni!
Mégis, magával ragadott a ritmus, na meg persze Nate karjai körülöttem.
Apropó, miért ver ilyen hevesen a szívem, valahányszor csak hozzám ér? Miért zavarodom annyira össze, hogy úgy érezzem, egy szót nem bírok kinyögni? Most meg, hogy ilyen közel vagyunk egymáshoz, egy eddig ismeretlen érzés fogott el; életemben először szerettem volna úgy igazán, hogy megcsókoljanak.
Eddig egyáltalán nem „pasiztam”, soha nem voltam bulizni, részeg sem voltam, így a saját akaratomon kívül sem történt velem semmi ilyesmi. Úgy érzem magam, mint egy rakás szerencsétlenség. Villámgyorsan össze kell szednem magam és a tudtára adnom, hogy mit érzek. De még mielőtt szóra nyithattam volna a szám, kinyílt az ajtó és David lépett be rajta. Mellékesen mondom, hogy továbbra is tőlem elszigetelten próbál létezni és egy köszönésnyinél több időt nem hajlandó rám fordítani.
- Készen van a… - eddig kifejezéstelen arcán egyszerre csak kiült a meglepettség és düh veszélyes elegye – Ti meg mi a… Itt enyelegtek… De tulajdonképpen… Mi a fene van köztetek?
Egyáltalán nem értettem a felháborodását. Már csak azért sem, mert fogalmam sincs, miért foglalkoztatja őt Nate és az én életem.
- Semmi. – felelte Nate nyugodt hangon, és a derekamat nem engedte el, mikor megpróbáltam elhúzódni tőle
- Aha! Se ruha, se levegő, mi?! – éles megjegyzése hallatán éreztem, hogy Nate izmai megfeszülnek és hangosan kifújja a levegőt
- Elég volt! Most jött el az a pillanat, hogy elmondod, mi bajod van velem! Úgy mégis, mi közöd van ehhez? Sem én, sem Nate nem tartozik neked elszámolással a tetteiről és magánéletéről. Fel nem foghatom, hogy mit érdekel ez téged. Azt sem tudod, hogy ki vagyok és ítélkezel felettem! Mit képzelsz magadról? – teljesen kikeltem magamból, nem bírtam visszatartani a szavakat
- Nem tudom, hogy ki vagy? Jobban tudom, mint azt te hiszed, Kislány. Hogy vagy képes ezt tenni? Ne játszd meg magad, mert megjárod. Kicsit gondolkodj el az életeden! – ezzel magunkra hagyott bennünket
Az eddigi mesébe illő hangulatom egyszerre szertefoszlott, s helyébe félelem költözött. A gyomrom összeszorult és a szívem szinte a torkomban dobogott. Mit tud David? És honnan? Ki ő egyáltalán?
- Ez meg mi volt? Miről beszélt a bátyám? – fordított maga felé Nate
Egyetlen dolgot szerettem volna abban a pillanatban; bárcsak elnyelne a föld és ne kellene állnom a tekintetét! Ennyi volt, vége a tündérmesének? Hogy a csudába fogom kimagyarázni magamat? Ha még többet hazudok, azzal csak többet rontok az amúgy sem fényes helyzeten.
- Kendra kérlek, mondj már valamit.
- Nem lehet, sajnálom! – kiszabadítottam a kezem az övé közül és egyenesen a szobámba futottam.
Mielőtt beértem volna, David igyekezett után és megragadta a karomat.
- Gyere csak velem egy kicsit! – a hangja ijesztően kimért volt
Bevonszolt az ő szobájába, ahol még levegőt venni sem volt időm, nemhogy körülnézni, mert rögtön hozzám vágott egy újságot. Mit csináljak vele? Kérdő tekintettel vegyítve, félénken néztem rá.
- Harmadik oldal, legalsó cikk.
- De hisz ezek rendőrségi közlemények! Mit nézzek rajta?
- Olvasd el és magyarázd meg.
„Nyolc napja jelentették egy fiatal minnesotai lány eltűnését a főváros környékéről. Kendra Dee-Parker, tudomásunk szerint szerdára virradóra összes holmijával valamint kisebb vagyonnal hagyta el családját és az államot. Ismertető jegyei; hosszú sötétbarna haj, világos bőrszín és kék szem. Testmagassága megközelítőleg 168 cm, átlagos testalkattal. (…) Mivel a lány még kiskorú, kérjük jelezze, ha látta, vagy tudomása van a hollétéről. A szülők elérhetőségein igényelhető az érintett fotóinak megtekintése. (…)”
Ez nem lehet igaz! Ugye ez az egész csak egy rossz álom és én mindjárt felébredek? Világosan közöltem, hogy ne keressenek. Nem szeretném elhinni, hogy ez megtörténik!
- David, ugye… ugye nem…? – reménytelt pillantást vetettem rá
- Nem nyomtalak-e fel? Még nem. Előbb áruld el, ki vagy te valójában!
- Nem igazság. Már csak egy hét kellene és többé nem lennék érdekelt az ügyben. Istenem… - gondolkodtam hangosan
- Válaszolnál?!
- Nem raboltam ki azokat az embereket, mielőtt bűnözőnek állítasz be. El kellett szöknöm, mert nem voltam képes tovább kibírni.
- Miről beszélsz? Ebből semmit nem értek…
Nincs értelme tovább halogatni az elkerülhetetlent, ki kell tálalnom neki. Nagy levegőt vettem és belekezdtem a történetbe;
- Az édesanyám árvaházba adott, mikor kicsi voltam. Nem kellettem neki, így a könnyű utat választotta és lepasszolt. Pár évvel később magához vett egy gazdag család, Parker-ék. Akkor azt hittem minden rendben lesz és végre én is úgy élhetek, mint egy normális korombeli kislány. Lesz anyukám és apukám is. Egy ideig felhőtlenül boldog voltam velük, mindent megkaptam amire csak vágytam, de ahogy teltek az évek és kialakultak a saját gondolataim, realizálódott bennem, hogy én ebben a családban nem érvényesülhetek, nekem nincsenek saját döntéseim, sem saját akaratom. Minden reggel sofőr vitt az iskolába és minden délután ő is vitt haza. Percre pontos napirend, szigorú – a saját biztonságomat biztosító – szabályok, semmi szabadidő. Annyit tudok a nagybetűs életről, mint te tízéves korodban. Ki kellett szabadulnom, mert úgy éreztem, hogy lassanként megőrülök. Várnom kellett volna még, de annyira beleéltem magam a szabadságba, hogy nem is gondoltam a koromra, pedig akkor nem állna fönt ez a helyzet. Egy hét és betöltöm a huszonegyet, attól fogva nem szólhatnak bele, mit csinálok. Nagyon szépen kérlek, ne haragudj rám. Szeretném, ha megértenéd miért titkolóztam. Sajnálom, hogy ennek így kellett kiderülnie.
David látszólag köpni-nyelni nem tudott s nagyokat pislogva nézett rám. Most mire vár?
- Na, nem mondasz semmit? Te akartad, hogy elmondjam! – sürgettem
- Azt… azt hiszem itt én vagyok az, akinek bocsánatot kell kérnie. Én nem tudtam… nem tudtam, hogy te… - félbeszakítottam
- Ne, hagyd ezt! Ne utálj, csupán ennyit kérek.
- Dehogy utállak és nagyon nagyon sajnálom, ha ezt éreztettem veled! Nem lett volna szabad az újságban leírtak alapján elítéljelek.
- Nekem pedig meg kellett volna mondanom az igazat. Egálban vagyunk.
- Egálban. – ismételte és az itt tartózkodásom óta most először láttam őt mosolyogni
David ígéretet tett, hogy Mr és Mrs Evansnek egy szót sem fog szólni erről és falazik nekem. Hihetetlenül hálás voltam neki ezért és felcsillant a remény is, miszerint barátok lehetünk.
Már csak kérdés rántotta görcsbe a gyomromat; mi lesz Nate-tel és az épp kialakulóban lévő kapcsolatunkkal? Ha elmondom neki, közel sem biztos, hogy ő is hasonlóképpen reagál, mint a bátyja.
Gombóccal a torkomban feküdtem le aludni, halvány reményeket fűzve a holnaphoz. Félek, valaki segítsen!
Remélem tetszett! Szívesen olvasom a kommenteket! :)
2013. szeptember 29., vasárnap
New dawn part4
Szép vasárnap délutánt!
Mit is mondhatnék? Lassan eltelik az első hónap a "borzalomból". Még most sem változott a véleményem, tehát továbbra is gyűlölöm. Eddig van keményen két 5ösöm meg egy 3asom... faszajó.
~
Ma reggel voltam pacizniiiii^^ Bálintka magához képest jól teljesített és asszem én is, ahhoz képest, hogy kb fél éve ültem rajta utoljára terepen. :'D
Ahaa by the way, annyival sem voltam megtisztelve, hogy két szót váltson velem egy bizonyos illető, már pedig tudtommal nem harapok. Vagy igen? Akkor szóljatok... Ja és elköszönni sem kell, mert minek is azt. :)
~
Nem húzom tovább az időt;
Mit is mondhatnék? Lassan eltelik az első hónap a "borzalomból". Még most sem változott a véleményem, tehát továbbra is gyűlölöm. Eddig van keményen két 5ösöm meg egy 3asom... faszajó.
~
Ma reggel voltam pacizniiiii^^ Bálintka magához képest jól teljesített és asszem én is, ahhoz képest, hogy kb fél éve ültem rajta utoljára terepen. :'D
Ahaa by the way, annyival sem voltam megtisztelve, hogy két szót váltson velem egy bizonyos illető, már pedig tudtommal nem harapok. Vagy igen? Akkor szóljatok... Ja és elköszönni sem kell, mert minek is azt. :)
~
Nem húzom tovább az időt;
Hát ez halálosan ciki! Itt állok csurom vizesen, anyaszült
meztelenül egy fiú fürdőszobájában, törülköző nélkül. Fogtam a fejem és
gondolkoztam, hogyan jöjjek ki ebből a helyzetből, mikor egy kis idő múltán kopogtak.
- Kendra, minden rendben? – Nate volt az, gondolom szeretett volna ő is végre lefürödni
- Ami azt illeti, nem egészen. Tudnál hozni egy törülközőt, kérlek? – ennél szerencsétlenebbül még sosem éreztem magam
Hallottam, hogy nevet miközben lépései elhalkultak, majd fél perccel később pedig vissza is jött. Vajon képes lennék ennél is jobban leégetni magam? Nem hiszem.
- Nyisd ki az ajtót, így nem tudom odaadni!
- De hát…
- Résnyire te kis buta. Átadom és itt sem vagyok.
Úgy tettem, ahogy mondta. De várjunk csak, kis buta?! Ennyivel alsóbbrendű lennék nála? Vagy csak egyszerűen túlreagálom, mint mindent és csak poénkodott. Mint egy normális tinédzser. Lazíts már, te kis buta! A tudatalattim gúnyosan a képembe röhögött. Tulajdonképpen igaza van, én vagyok a karót nyelt. Bele kell szoknom ebbe az életbe, nem kell felnőttként viselkednem és gondolkodnom, hisz még nem vagyok az. Különben is, a kor csak egy szám!
Villámgyorsan magam köré csavartam a kincset érő anyagot és egyenesen a szobám felé vettem az irányt. Aznap már nem terveztem beszélni senkivel, így befészkeltem magam az ágyba és kerestem egy TV műsort, amin jól el lehet aludni. Már éreztem, hogy elragad az álom, de nem adhattam át magam neki; egy halk kopogás szakította meg az álomba zuhanásom.
- Gyere be. – olyan halk és erőtlen volt a hangom, hogy csodálom, ha az ajtón túl álló személy meghallotta
- Bocsi, már aludtál? – Nate aggodalmas pillantásai kereszttüzében találtam magam, miután felültem
- Nem, még nem. Mit szeretnél? – mosolyogtam rá
- Csak a holnapot szeretném megbeszélni, mert reggel korán indulnánk. Olyan hét óra körül, ha nem gond.
- Persze, nem okoz problémát a korán kelés. Általában már hajnalok hajnalán fent vagyok.
- Ó akkor tényleg bocsi a zavarásért, de nem tudhattam mikor ébredsz fel reggel és mindenképpen szeretném, ha velünk jönnél!
- Semmi gond.
- Oké, akkor jó éjszakát! – indult az ajtó felé
- Neked is!
Visszadőltem a párnák közé s hamar el is aludtam végre. Nyugodt, csöndes volt az éjszaka és semmire nem keltem fel, pedig számítottam rá. Már csak az új és szokatlan hely miatt is.
Hamar – talán túl hamar – reggel lett, én meg olyan nyúzottnak éreztem magam, mint tán eddig még soha. Hat óra harminchét percet mutatott a falon kattogó óra, amikor odapillantottam. Visszacsuktam a szemem, de aztán újra odanéztem. Hat harmincnyolc!!! Hogy fogok ennyi idő alatt elkészülni? Gyorsan kikeltem a jó meleg ágyból, ami minden áron próbált visszacsalogatni, de nem engedhettem a csábításának. E helyett kikaptam a szekrényből egy farmert, egy pólót meg fehérneműt és gondosan magamhoz véve a törülközőmet a fürdőszoba felé vettem az irányt. Mikor beléptem, még párás volt a tükör és kellemes férfi tusfürdő illata érződött a levegőben, tehát Nate is nem rég járhatott itt. Amilyen gyorsan csak kitellett lezuhanyoztam, fogat mostam, felöltöztem és megcsináltam a hajamat. Ez utóbbi nem kevés türelmemet vette igénybe, mivel akármit próbáltam, sehogyan sem állt jól. Ha copfba kötöttem itt vagy ott kilógott egy tincs, kiengedve pedig olyan volt, akár egy szalmakazal, szörnyű! Végül fogtam egy csatot és egyszerűen feltűztem. Így ki is lógott egy-két helyen meg nem is, pont megteszi.
Visszasiettem a szobámba felkapni a táskámat és kiteríteni a vizes törülközőt, majd lementem a földszintre, ahol friss kávéillat töltötte be a levegőt. Nate a konyhában a tűzhely előtt állt és – várjunk csak. Palacsintát süt?! Hm, mennyire számít égőnek, hogy egy tőlem jóval fiatalabb FIÚ is össze tud ütni egy tisztességes reggelit? Jaj nekem.
- Jó reggelt! – léptem mellé
- Neked is, Csipkerózsika! Eszel velem? Mindjárt készen van.
- Örömmel. – bólintottam
- Kávét?
- Jöhet, köszi. Két cukorral és kevés tejjel iszom.
Reggeli közben csatlakozott hozzánk Mr. Evans is, majd a tervezett hét óra helyett fél nyolckor indultunk neki a mai programunknak. Autószállítóval vittük a kopott Ford Mustangot a lakatosműhelyig. Nem volt vészesen hosszú az út, főleg hogy Nate szája szinte egész végig be nem állt és tök jól elbeszélgettünk. Hogy Nate szavaival éljek, miután meggyőződtünk róla, hogy a kocsi jó kezekben lesz, ketten folytattuk az utat egyedül. Gyalog bejártunk jó sok utcát, egy fagyizót, egy bevásárlóközpontot az összes boltjával együtt, végül egy parkban ültünk le két játszótéri hintára egy-egy gyümölcsturmixal a kezünkben, közben vártuk hogy Mr. Evans értünk jöjjön és visszamenjünk Maryvalebe. Azt kell mondanom, hogy nagyon jól érzem magam vele és úgy látom ő is elfogadott és megkedvelt engem, ez pedig felettébb boldoggá tesz és sokat jelent nekem.
A délutáni napsugarak könyörtelenül törtek át a park fáinak sűrű lombjain, mégsem volt vészesen meleg a kellemes nyári szellő végett.
Egy ideje szótlanul ültünk egymás mellett, de feltűnt, hogy Nate nem a smoothie-jával, de nem is a környezettel, hanem velem van elfoglalva. Már jó két perce nézett rám és kapta el a pillantását minden alkalommal, ha ránéztem, mikor végre megszólalt;
- Tudod Kendra, én nagyon jól éreztem magam ma veled! És arra gondoltam, hogy esetleg közelebbről is megismerhetnénk egymást. – reménykedő zöld szempárral találtam szembe magam, mikor felé fordultam. Úr Isten, de aranyos!
- Nate, nem is tudom, alig ismerjük egymást és tőlem még soha… - elakadt a szavam, mikor közelebb hajolt hozzám és egy puszit nyomott az arcomra - …senki nem kérdezett ilyesmit.
Fülig elpirultam, miközben ezer meg ezer gondoltat kergetőzött a fejemben. Most mit kéne tennem? Eddig nem is nagyon barátkoztam fiúkkal, nemhogy barátom lett volna. Nate kedves srác és szimpatikus is, sőt kedvelem is és jól is néz ki, de tényleg nem egész két napja ismerem. Hogy megy ez az egész kapcsolatosdi? Elég idő ez? Azt hiszem, nekem ennyi nem elég. Vagy mégis? Tulajdonképpen miért is ne lehetne köztünk egy kicsit több mint barátság?
Rövid is, talán picit unalmas is, de remélem akinek eddig tetszett, az továbbra is ezen a véleményen van! :) Kommentelni szabad! ♥
- Kendra, minden rendben? – Nate volt az, gondolom szeretett volna ő is végre lefürödni
- Ami azt illeti, nem egészen. Tudnál hozni egy törülközőt, kérlek? – ennél szerencsétlenebbül még sosem éreztem magam
Hallottam, hogy nevet miközben lépései elhalkultak, majd fél perccel később pedig vissza is jött. Vajon képes lennék ennél is jobban leégetni magam? Nem hiszem.
- Nyisd ki az ajtót, így nem tudom odaadni!
- De hát…
- Résnyire te kis buta. Átadom és itt sem vagyok.
Úgy tettem, ahogy mondta. De várjunk csak, kis buta?! Ennyivel alsóbbrendű lennék nála? Vagy csak egyszerűen túlreagálom, mint mindent és csak poénkodott. Mint egy normális tinédzser. Lazíts már, te kis buta! A tudatalattim gúnyosan a képembe röhögött. Tulajdonképpen igaza van, én vagyok a karót nyelt. Bele kell szoknom ebbe az életbe, nem kell felnőttként viselkednem és gondolkodnom, hisz még nem vagyok az. Különben is, a kor csak egy szám!
Villámgyorsan magam köré csavartam a kincset érő anyagot és egyenesen a szobám felé vettem az irányt. Aznap már nem terveztem beszélni senkivel, így befészkeltem magam az ágyba és kerestem egy TV műsort, amin jól el lehet aludni. Már éreztem, hogy elragad az álom, de nem adhattam át magam neki; egy halk kopogás szakította meg az álomba zuhanásom.
- Gyere be. – olyan halk és erőtlen volt a hangom, hogy csodálom, ha az ajtón túl álló személy meghallotta
- Bocsi, már aludtál? – Nate aggodalmas pillantásai kereszttüzében találtam magam, miután felültem
- Nem, még nem. Mit szeretnél? – mosolyogtam rá
- Csak a holnapot szeretném megbeszélni, mert reggel korán indulnánk. Olyan hét óra körül, ha nem gond.
- Persze, nem okoz problémát a korán kelés. Általában már hajnalok hajnalán fent vagyok.
- Ó akkor tényleg bocsi a zavarásért, de nem tudhattam mikor ébredsz fel reggel és mindenképpen szeretném, ha velünk jönnél!
- Semmi gond.
- Oké, akkor jó éjszakát! – indult az ajtó felé
- Neked is!
Visszadőltem a párnák közé s hamar el is aludtam végre. Nyugodt, csöndes volt az éjszaka és semmire nem keltem fel, pedig számítottam rá. Már csak az új és szokatlan hely miatt is.
Hamar – talán túl hamar – reggel lett, én meg olyan nyúzottnak éreztem magam, mint tán eddig még soha. Hat óra harminchét percet mutatott a falon kattogó óra, amikor odapillantottam. Visszacsuktam a szemem, de aztán újra odanéztem. Hat harmincnyolc!!! Hogy fogok ennyi idő alatt elkészülni? Gyorsan kikeltem a jó meleg ágyból, ami minden áron próbált visszacsalogatni, de nem engedhettem a csábításának. E helyett kikaptam a szekrényből egy farmert, egy pólót meg fehérneműt és gondosan magamhoz véve a törülközőmet a fürdőszoba felé vettem az irányt. Mikor beléptem, még párás volt a tükör és kellemes férfi tusfürdő illata érződött a levegőben, tehát Nate is nem rég járhatott itt. Amilyen gyorsan csak kitellett lezuhanyoztam, fogat mostam, felöltöztem és megcsináltam a hajamat. Ez utóbbi nem kevés türelmemet vette igénybe, mivel akármit próbáltam, sehogyan sem állt jól. Ha copfba kötöttem itt vagy ott kilógott egy tincs, kiengedve pedig olyan volt, akár egy szalmakazal, szörnyű! Végül fogtam egy csatot és egyszerűen feltűztem. Így ki is lógott egy-két helyen meg nem is, pont megteszi.
Visszasiettem a szobámba felkapni a táskámat és kiteríteni a vizes törülközőt, majd lementem a földszintre, ahol friss kávéillat töltötte be a levegőt. Nate a konyhában a tűzhely előtt állt és – várjunk csak. Palacsintát süt?! Hm, mennyire számít égőnek, hogy egy tőlem jóval fiatalabb FIÚ is össze tud ütni egy tisztességes reggelit? Jaj nekem.
- Jó reggelt! – léptem mellé
- Neked is, Csipkerózsika! Eszel velem? Mindjárt készen van.
- Örömmel. – bólintottam
- Kávét?
- Jöhet, köszi. Két cukorral és kevés tejjel iszom.
Reggeli közben csatlakozott hozzánk Mr. Evans is, majd a tervezett hét óra helyett fél nyolckor indultunk neki a mai programunknak. Autószállítóval vittük a kopott Ford Mustangot a lakatosműhelyig. Nem volt vészesen hosszú az út, főleg hogy Nate szája szinte egész végig be nem állt és tök jól elbeszélgettünk. Hogy Nate szavaival éljek, miután meggyőződtünk róla, hogy a kocsi jó kezekben lesz, ketten folytattuk az utat egyedül. Gyalog bejártunk jó sok utcát, egy fagyizót, egy bevásárlóközpontot az összes boltjával együtt, végül egy parkban ültünk le két játszótéri hintára egy-egy gyümölcsturmixal a kezünkben, közben vártuk hogy Mr. Evans értünk jöjjön és visszamenjünk Maryvalebe. Azt kell mondanom, hogy nagyon jól érzem magam vele és úgy látom ő is elfogadott és megkedvelt engem, ez pedig felettébb boldoggá tesz és sokat jelent nekem.
A délutáni napsugarak könyörtelenül törtek át a park fáinak sűrű lombjain, mégsem volt vészesen meleg a kellemes nyári szellő végett.
Egy ideje szótlanul ültünk egymás mellett, de feltűnt, hogy Nate nem a smoothie-jával, de nem is a környezettel, hanem velem van elfoglalva. Már jó két perce nézett rám és kapta el a pillantását minden alkalommal, ha ránéztem, mikor végre megszólalt;
- Tudod Kendra, én nagyon jól éreztem magam ma veled! És arra gondoltam, hogy esetleg közelebbről is megismerhetnénk egymást. – reménykedő zöld szempárral találtam szembe magam, mikor felé fordultam. Úr Isten, de aranyos!
- Nate, nem is tudom, alig ismerjük egymást és tőlem még soha… - elakadt a szavam, mikor közelebb hajolt hozzám és egy puszit nyomott az arcomra - …senki nem kérdezett ilyesmit.
Fülig elpirultam, miközben ezer meg ezer gondoltat kergetőzött a fejemben. Most mit kéne tennem? Eddig nem is nagyon barátkoztam fiúkkal, nemhogy barátom lett volna. Nate kedves srác és szimpatikus is, sőt kedvelem is és jól is néz ki, de tényleg nem egész két napja ismerem. Hogy megy ez az egész kapcsolatosdi? Elég idő ez? Azt hiszem, nekem ennyi nem elég. Vagy mégis? Tulajdonképpen miért is ne lehetne köztünk egy kicsit több mint barátság?
Rövid is, talán picit unalmas is, de remélem akinek eddig tetszett, az továbbra is ezen a véleményen van! :) Kommentelni szabad! ♥
2013. szeptember 24., kedd
Remek!
~
Hamarosan jön a következő rész! Bár pontosan nem tudom mit jelent az a hamarosan, próbálok sietni. De ugye összecsapni sem akarom, mert a legjobbat szeretném kihozni a gondolataimból számotokra. :)
~
Fantasztikus hangulatok uralkodnak manapság rajtam... Próbálom lesz*rni, de néha elég nehéz. Nem szeretem, ha nem szeretnek. Kézenfogható ok nélkül.
~
Próbaidő. Szeretném szeretni, de nincs biztosíték, hogy nem lesz 'legközelebb'! És így őszintén megmondva elég nehéz bármit is kezdenem....
2013. szeptember 17., kedd
Folytatás :)
Nos, folyamatban van már a 4. rész is, de már csak 1 napig szenvedek itthon, így nem tudom hogy fogom tudni megírni és feltenni a részeket. Lehet, hogy egy-két órán is kéne írnom? Meglátjuk :P
New dawn, new day, new life part 3
New dawn, new day, new life part 3
Előző részek: Part 1
Part 2
Három fordulóval felszenvedtem a
csomagjaimat a szobámig. Kifújtam magam és benyitottam. Maga a szoba nem volt
túl nagy, de kicsinek sem mondhatnám. A halványzöld falak nyugalmat sugároztak
és ez nagyon tetszett. Az ajtóra merőlegesen állt egy ízléses ágyneművel vetett
ágy, mindkét oldalán egy-egy fiókos éjjeliszekrény, valamint szemben egy nagy
ablak. (valahogy így kell elképzelni)
Egyszerű, de nagyszerű. – gondoltam,
míg meg nem láttam az ággyal szemben a falra szerelt 50”-os plazmatévét. Szép
meg jó, de sok. Vajon minden szoba ugyanilyen felszereltségekkel bír? A nappali
biztosan. Na jó, be kell fejeznem az ítélkezést és a tévhitek felállítását!
Hisz nem is ismerem őket…
Gondoltam lemegyek segíteni Sandrának, - főzőtudományom nem lévén - megteríteni a vacsorához. Kiléptem a szoba ajtaján, de kis híján vissza is zuhantam volna, ha a fiú, aki fellökött el nem kapja a kezem. Megjegyzés; nézz körül, mielőtt a folyosóra lépsz!
- Bocs, nem láttalak.
Miután visszanyertem az egyensúlyom, megigazítottam a hajamat, ami az arcomba hullott a majdnem-esés során s csak ezután néztem fel a zöld szempárba, mely most meglepetten nézett rám.
- Semmi gond, de most már elengedheted a kezem. – mosolyogtam rá
- Öh, hát persze. Amúgy Nate vagyok. Majd… öh a vacsoránál… találkozunk. – ezzel elviharzott
Nahát, ez érdekes első találkozás volt, azt meg kell hagyni. Tulajdonképpen szimpatikus, csak kicsit furcsa a srác.
A konyhába érve Sandra mellett halkan beszélgetve találtam a másik fiút, Davidet. Mikor észrevett, nem túl barátságos pillantást küldve felém odavetette, hogy Üdv. és a lépcső felé indult.
- Viselkedj… - szólt után Sandra
Csak álltam ott és pislogtam, nem is szóltam semmit. Mit vétettem én ellene, hogy így kezeljen? Hiszen most lát életében először! Komolyan elgondolkoztam rajta, hogy mi a fészkes fenét keresek én itt?! Most először fordult meg a fejemben, hogy esetleg rossz ötlet volt lelépni. Dehogy volt! Ez életed legjobb döntése! – rivallt rám egy hang belülről. A tudatalattim hangja. És… igaza van!
Egyébként David nem túl meglepő módon szinte úgy néz ki, mint az öccse. Talán kicsit világosabb a haja és magasabb nála, de neki is hasonló az alkata és ugyanolyan színű a szeme. Mégis úgy gondolom, hogy jobban kijövök majd a fiatalabbik verziójával.
- Én… tudok segíteni valamiben? – motyogtam
- Kendra, nehogy kedved szegje ez a jómadár! David kissé előítéletes, de megbékél majd. – Sandra terítőt, tányérokat és evőeszközöket adott a kezembe
- De hát még egy szót sem beszélt velem! Honnan tudná, milyen vagyok? – sóhajtottam miközben nekiláttam megteríteni
- Ne aggódj, majd ha jobban megismeritek egymást, hipp hopp egy hullámhosszon lesztek. – megnyugtató mosolyt küldött felém, majd figyelmét újra a tűzhelyen fortyogó levesnek szentelte, aminek meg kell mondjam nagyon finom illata volt
Gondoltam lemegyek segíteni Sandrának, - főzőtudományom nem lévén - megteríteni a vacsorához. Kiléptem a szoba ajtaján, de kis híján vissza is zuhantam volna, ha a fiú, aki fellökött el nem kapja a kezem. Megjegyzés; nézz körül, mielőtt a folyosóra lépsz!
- Bocs, nem láttalak.
Miután visszanyertem az egyensúlyom, megigazítottam a hajamat, ami az arcomba hullott a majdnem-esés során s csak ezután néztem fel a zöld szempárba, mely most meglepetten nézett rám.
- Semmi gond, de most már elengedheted a kezem. – mosolyogtam rá
- Öh, hát persze. Amúgy Nate vagyok. Majd… öh a vacsoránál… találkozunk. – ezzel elviharzott
Nahát, ez érdekes első találkozás volt, azt meg kell hagyni. Tulajdonképpen szimpatikus, csak kicsit furcsa a srác.
A konyhába érve Sandra mellett halkan beszélgetve találtam a másik fiút, Davidet. Mikor észrevett, nem túl barátságos pillantást küldve felém odavetette, hogy Üdv. és a lépcső felé indult.
- Viselkedj… - szólt után Sandra
Csak álltam ott és pislogtam, nem is szóltam semmit. Mit vétettem én ellene, hogy így kezeljen? Hiszen most lát életében először! Komolyan elgondolkoztam rajta, hogy mi a fészkes fenét keresek én itt?! Most először fordult meg a fejemben, hogy esetleg rossz ötlet volt lelépni. Dehogy volt! Ez életed legjobb döntése! – rivallt rám egy hang belülről. A tudatalattim hangja. És… igaza van!
Egyébként David nem túl meglepő módon szinte úgy néz ki, mint az öccse. Talán kicsit világosabb a haja és magasabb nála, de neki is hasonló az alkata és ugyanolyan színű a szeme. Mégis úgy gondolom, hogy jobban kijövök majd a fiatalabbik verziójával.
- Én… tudok segíteni valamiben? – motyogtam
- Kendra, nehogy kedved szegje ez a jómadár! David kissé előítéletes, de megbékél majd. – Sandra terítőt, tányérokat és evőeszközöket adott a kezembe
- De hát még egy szót sem beszélt velem! Honnan tudná, milyen vagyok? – sóhajtottam miközben nekiláttam megteríteni
- Ne aggódj, majd ha jobban megismeritek egymást, hipp hopp egy hullámhosszon lesztek. – megnyugtató mosolyt küldött felém, majd figyelmét újra a tűzhelyen fortyogó levesnek szentelte, aminek meg kell mondjam nagyon finom illata volt
Fél órán belül már mind az asztalnál ültünk és nagy
meglepetésemre egyáltalán nem volt fagyos a hangulat. Mitch Evans egy kedves és
közvetlen ember, mint azt az elmúlt pár percben tapasztalhattam. Valóban
műkedvelő, így hamar megtaláltuk a közös hangot. Davidnek viszont egyáltalán
nem tetszett, hogy ilyen jól elcsevegtem az apjával. Nate-t látszólag hidegen
hagyta a művészeti téma, azonban lopva fel-fel nézett rám a tányérjából. Miután
kimerült a tudásom, témaváltás helyett a második fogással foglalkoztunk inkább.
Azt hiszem, mégis csak jól megleszek én itt.
- Mondd csak Kendra, érdekelnek az autók? – fordult felém Nate, miután leszedtük az asztalt
Mielőtt megszólalhattam volna, David egyből közbeszólt;
- Miért érdekelné? Hallottad, festmények, szobrok és a többi sznob dolog. – levegőnek nézve engem, felviharzott a lépcsőn
Megilletődve néztem ki a fejemből.
- Ne haragudj. Szégyellem magam helyette is! – mentegetőzött Nate
- Ugyan, szóra sem érdemes. – legyintettem és egy halvány mosolyt erőltettem az arcomra – Visszatérve, érdekelnek az autók.
- Van kedved lejönni velem a műhelybe? Van most bent egy gyönyörű bestia. – Nate szeme felcsillant, mire kénytelen voltam most őszintén elmosolyodni
- Miért is ne?
A műhelyt a két garázsajtó rejtette, s a szám is tátva maradt a látványától. Sík, derékszög, párhuzam. Ez a legenyhébb kifejezés arra a rendre és meglepő tisztaságra, ami ott uralkodott. Nate izgatottságát azonban az emelőn fölénk magasodó hatalmas jármű okozta.
- Ez az első, amit egyedül csinálok! – mesélte büszkén Nate
- Ezt hogy érted?
- Tudod, apa már nem itthon dolgozik és a cégnek erre a műhelyre már nincs szüksége és… - félbehagyta, látván hogy cseppet sem leplezem, hogy nem értem miről beszél
- Tudoood, apa 2005-ben indította el a vállalkozást. Lestrapált autókat vett meg, kipofozta és jó pénzért eladta őket. Akkor még az itthoni műhellyel és teljesen egyedül, alkalmazottak nélkül. Azóta országszerte ismertté nőtte ki magát az ETM, vagyis az Evans Tuning Motors. Én pedig megörököltem tőle ezt! – itt széttárta a kezét – A jövőben én is ki szeretném venni a részemet a cég munkájából. Meglep, hogy anya nem traktálta beléd mindezt.
- Ó, pedig rendkívül sok mindent mesélt ám rólatok a telefonban.
- Igen, jó sokat tud beszélni. Mindegy is, gyere nézd meg a kocsit!
Nate egy kapcsolóhoz lépett és leengedte a földre az autót.
- Hát… szép nagy. Csak őszintén, nem igazán tudom mit kell nézni rajta. – végigfuttattam a tekintetem az ütött-kopott autón
- A külsejét egyelőre nem, az még a jövő zenéje. Rá fér majd egy kis lakatos munka és zsír új fényezés a kicsikére. Ez viszont… - felnyitotta a motorháztetőt – Ez itt az én művem! Felújított motor és tökéletesen működő egyéb apróságok.
- Nahát, hány éves is vagy? – tényleg elcsodálkoztam, hogy teljesen egyedül képes volt összerakni egy kocsit!
- Tizenhét. – kisfiús mosolyt küldött felém
További tíz percen át lelkesen magyarázta, hogy miket alakított át és újított meg a verdán, én pedig szorgalmasan bólogattam és próbáltam olyan fejet vágni, mint aki képben van. Azért hellyel-közzel tényleg értettem, amiről szó van. Van valami különleges abban, ahogy mesél és átadja magát a témának. Szinte magával ragadja a hallgatóságát is, azaz engem. Még soha nem éreztem ilyen jól magam senkivel sem. Jobban mondva még soha nem kerültem ilyen közel senkihez. Pedig ez, ami Nate és köztem van aztán igazán semmi. Még ismerősnek sem nevezhetném, hiszen csak pár órája találkoztam vele életemben először. De lehet, hogy ez egy jó barátság kezdete? Bár mit tudok én erről, soha nem volt egy igaz barátom se. Az alapítványi gimnáziumban ugyan volt egy lány, akivel úgymond jóban voltam, de ő végig kihasználta, hogy stréber módjára tanultam. A többiek viszont magasról tettek rám.
- Szerinted milyen színű legyen majd? – Nate hangja húzott vissza a gondolatok világából
- Királykék. – vágtam rá
- Hm. – láttam a szemén, hogy elképzeli a már teljesen kész autót és nagyon aranyos látvány volt
- Mit kell még csinálnod rajta?
- Új felnik és egy kis hangtechnika vár még rá, miután visszakerül a lakatosoktól. Jó is, hogy mondod! Holnap visszük be apával. Nincs kedved jönni? Utána elmehetnénk várost nézni, fagyizni, kajálni meg a parkot is megmutatnám! – annyira lelkes volt, hogy még ha akartam volna, akkor sem tudtam volna nemet mondani neki
- Szívesen veled tartok. – mosolyogtam rá
- Mondd csak Kendra, érdekelnek az autók? – fordult felém Nate, miután leszedtük az asztalt
Mielőtt megszólalhattam volna, David egyből közbeszólt;
- Miért érdekelné? Hallottad, festmények, szobrok és a többi sznob dolog. – levegőnek nézve engem, felviharzott a lépcsőn
Megilletődve néztem ki a fejemből.
- Ne haragudj. Szégyellem magam helyette is! – mentegetőzött Nate
- Ugyan, szóra sem érdemes. – legyintettem és egy halvány mosolyt erőltettem az arcomra – Visszatérve, érdekelnek az autók.
- Van kedved lejönni velem a műhelybe? Van most bent egy gyönyörű bestia. – Nate szeme felcsillant, mire kénytelen voltam most őszintén elmosolyodni
- Miért is ne?
A műhelyt a két garázsajtó rejtette, s a szám is tátva maradt a látványától. Sík, derékszög, párhuzam. Ez a legenyhébb kifejezés arra a rendre és meglepő tisztaságra, ami ott uralkodott. Nate izgatottságát azonban az emelőn fölénk magasodó hatalmas jármű okozta.
- Ez az első, amit egyedül csinálok! – mesélte büszkén Nate
- Ezt hogy érted?
- Tudod, apa már nem itthon dolgozik és a cégnek erre a műhelyre már nincs szüksége és… - félbehagyta, látván hogy cseppet sem leplezem, hogy nem értem miről beszél
- Tudoood, apa 2005-ben indította el a vállalkozást. Lestrapált autókat vett meg, kipofozta és jó pénzért eladta őket. Akkor még az itthoni műhellyel és teljesen egyedül, alkalmazottak nélkül. Azóta országszerte ismertté nőtte ki magát az ETM, vagyis az Evans Tuning Motors. Én pedig megörököltem tőle ezt! – itt széttárta a kezét – A jövőben én is ki szeretném venni a részemet a cég munkájából. Meglep, hogy anya nem traktálta beléd mindezt.
- Ó, pedig rendkívül sok mindent mesélt ám rólatok a telefonban.
- Igen, jó sokat tud beszélni. Mindegy is, gyere nézd meg a kocsit!
Nate egy kapcsolóhoz lépett és leengedte a földre az autót.
- Hát… szép nagy. Csak őszintén, nem igazán tudom mit kell nézni rajta. – végigfuttattam a tekintetem az ütött-kopott autón
- A külsejét egyelőre nem, az még a jövő zenéje. Rá fér majd egy kis lakatos munka és zsír új fényezés a kicsikére. Ez viszont… - felnyitotta a motorháztetőt – Ez itt az én művem! Felújított motor és tökéletesen működő egyéb apróságok.
- Nahát, hány éves is vagy? – tényleg elcsodálkoztam, hogy teljesen egyedül képes volt összerakni egy kocsit!
- Tizenhét. – kisfiús mosolyt küldött felém
További tíz percen át lelkesen magyarázta, hogy miket alakított át és újított meg a verdán, én pedig szorgalmasan bólogattam és próbáltam olyan fejet vágni, mint aki képben van. Azért hellyel-közzel tényleg értettem, amiről szó van. Van valami különleges abban, ahogy mesél és átadja magát a témának. Szinte magával ragadja a hallgatóságát is, azaz engem. Még soha nem éreztem ilyen jól magam senkivel sem. Jobban mondva még soha nem kerültem ilyen közel senkihez. Pedig ez, ami Nate és köztem van aztán igazán semmi. Még ismerősnek sem nevezhetném, hiszen csak pár órája találkoztam vele életemben először. De lehet, hogy ez egy jó barátság kezdete? Bár mit tudok én erről, soha nem volt egy igaz barátom se. Az alapítványi gimnáziumban ugyan volt egy lány, akivel úgymond jóban voltam, de ő végig kihasználta, hogy stréber módjára tanultam. A többiek viszont magasról tettek rám.
- Szerinted milyen színű legyen majd? – Nate hangja húzott vissza a gondolatok világából
- Királykék. – vágtam rá
- Hm. – láttam a szemén, hogy elképzeli a már teljesen kész autót és nagyon aranyos látvány volt
- Mit kell még csinálnod rajta?
- Új felnik és egy kis hangtechnika vár még rá, miután visszakerül a lakatosoktól. Jó is, hogy mondod! Holnap visszük be apával. Nincs kedved jönni? Utána elmehetnénk várost nézni, fagyizni, kajálni meg a parkot is megmutatnám! – annyira lelkes volt, hogy még ha akartam volna, akkor sem tudtam volna nemet mondani neki
- Szívesen veled tartok. – mosolyogtam rá
Csodálatos. Ez az egy szó tökéletesen kifejezi az érzést,
ami most uralkodik rajtam. A család majdnem minden tagja egyenrangúként bánik
velem és nem próbálja megszabni, hogy mit mikor és hogyan csináljak, ráadásul
megszereztem életem első barátját! Bárcsak Daviddel is elsimíthatnám a
dolgokat. Nem értem miért viselkedik így velem. De hiába, még ő sem képes
elrontani a kedvem!
Hangosra véve a zenecsatornát, félig táncolva hajtogattam a szekrénybe a ruháimat. Gyorsan végeztem, majd fürdeni indultam. Eszem ágában nem volt David fürdőszobáját használni, ezért Nate-tel beszéltem meg, hogy „beköltözhetek” az övébe.
Hangosra véve a zenecsatornát, félig táncolva hajtogattam a szekrénybe a ruháimat. Gyorsan végeztem, majd fürdeni indultam. Eszem ágában nem volt David fürdőszobáját használni, ezért Nate-tel beszéltem meg, hogy „beköltözhetek” az övébe.
Most éreztem csak igazán, hogy mennyire fáradt vagyok. Jól
esett a forró víz, teljesen ellazított. Nem áztattam magam annyira sokáig, tizenöt
perc múlva már ki is léptem a zuhanykabinból és a törülközőért nyúltam… volna,
ha nem a levegőt tapogatnám. JÉZUSOM, A
TÖRÜLKÖZŐ! Most mit csináljak?
Szívesen fogadom a véleményt/építő jellegű kritikát! Köszi, hogy elolvastad!
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)



